تبلیغات
بچـــه بزرگـــــــــا - خشونت لطیف!

بچـــه بزرگـــــــــا
 
بیایـــــیم تا با هم، "ما" بسازیــــــــــم
از افاضات یك مقام مثلا مسوول:

مدتی است بعضی از معاندان و بدخواهان ادعا می كنند اخیرا خشونت در جامعه ما به طور معنی داری زیاد شده است. حرف های اینها یك مشت ادعای واهی بیش نیست و با این كارها فقط آب به آسیاب دشمن می ریزند. اگر كمی دقت كنند متوجه می شوند كه حتی اتفاقات به ظاهر خشونت آمیز در جامعه ما به شكل معنی داری با سایر جاهای دنیا متفاوت هستند و یك جور لطافتی در خودشان دارند. می پرسید كدام لطافت؟ الان برایتان توضیح می دهم.

بیشترین خشونت های گزارش شده در چند ماه اخیر چه چیزهایی بوده؟ كودك آزاری؟ بسیار خوب، خشونت از این لطیف تر؟! چه خشونتی بهتر از این كه با روح لطیف كودكان سروكار داشته باشد؟! ما كه مثل یانكی های تگزاس نمی رویم مردم را در بارها و كلوب هایی كه سراسر محل فساد و مشروبخواری آن از خدا بی خبرها هستند به رگبار ببندیم. خیلی خشونت كنیم، كودك آزاری می كنیم! شاعر هم گفته: چون كه با كودك سر و كارت فتاد/ پس زبان كودكی باید گشاد! یعنی اگر دهان كودكی گشاد بود و زبانش دراز، باید ادبش كنی.

دیگر چه؟ تجاوز؟‌ خوب می بینید كه تمام آنچه شما خشونت می نامید و دارد دوروبرمان اتفاق می افتد، یك سری چیزهای طبیعی هستند كه خدا در وجود آدم قرار داده. رابطه جنسی به خودی خود كار بدی نیست، درست است كه اگر طرف راضی نباشد و به شما محرم نباشد، مشكل دارد اما به طور كلی یك رابطه فرح افزای مفید جمعیت زیادكن است، درحالی كه هیچ جا نگفته اند به رگبار بستن مردم خوب است، حتی اگر آنها راضی و به شما هم محرم باشند. شما به نفس عمل دقت كنید! مردهای ما خیلی مرد هستند و همان طور كه همیشه مردانه به صحنه آمده اند، الان هم می خواهند مردانگیشان را یك جایی خرج كنند كه قلنبه نشود از یك جای دیگرشان بزند بیرون. ما فقط باید این مردانگی را در جهت درست هدایت كنیم. چرا بیخودی اسمش را می گذارید خشونت، آن هم بعد از یك مجلس بزم و طرب؟
آخر چرا این قدر منفی بافی و درشت نمایی می كنید و دشمن شادكن می شوید؟ همین قضیه را از بعد مثبت هم می شود دید. سال ها ما در كار گروهی ضعیف بودیم. چهار تا ژاپنی دور هم جمع می شدند، كارخانه می زدند، چهار تا بولیویایی دور هم جمع می شدند انقلاب می كردند، اما اگر چهار تا ایرانی دور هم جمع می شدند، تنها كاری كه از دستشان برمی آمد ورق بازی بود نعوذبالله. حالا بحمدالله مردم در یك كارهایی دارند همیاری می كنند، فقط باید راهنماییشان كرد كه چه كارهایی را گروهی انجام بدهند بهتر است. در همان اروپا و آمریكایی كه شما مثال می زنید، ملت گرمپ گرمپ، گروپ سكس می كنند هیچ كس صدایش درنمی آید، چطور به ما كه می رسد آسمان می تپد؟!

خوب... چه چیزی مانده؟‌ نزاع خیابانی؟ چرا ما را تشبیه بالكفار می كنید؟ یك چاقوكشی عاشقانه روی پل هوایی كجا و بمب گذاری در نروژ و ۱۱ سپتامبر كجا؟ قتل در پل مدیریت یا مثلا در سعادت آباد، لطیف ترین معنی را در خودش دارد. شدت عشق و علاقه های انسانی را در جامعه ما نشان می دهد و دنیا می داند كه عشق و خشونت دو لبه یك تیغند. خیلی فرق دارد كه دلیل رفتار به ظاهر خشونت بار شما عشق باشد یا نفرت!

بعضی ها اصولا دنبال بهانه جویی برای زیر سوال بردن امنیت اجتماعی ما هستند. كودك آزاری می بینند شاكی می شوند... از آن طرف، قوی ترین مرد دنیا را هم چاقو بزنند، اینها باز فریاد وااسفا سر می دهند. بالاخره تكلیف خشن ها را معلوم كنید كه كجا می توانند خشونت كنند. اصلا كشتن یك مرد قوی كجایش خشونت است؟ این، اسمش تبدیل یك قهرمان به یك جهان پهلوان است. نشان می دهد كه مردهای ما اگر قوی ترین آدم دنیا هم باشند از خشونت و كتك كاری می پرهیزند. حتی حاضرند به قتل برسند تا این نكته ظریف را به ما نشان بدهند. كجای دنیا این جور است؟  

البته آن طورها هم نیست كه ما خودمان را گل بی عیب بدانیم. بالاخره شاید یك جاهایی ما هم مقصر باشیم. الان كه فكر می كنم می بینم ما همیشه مردم را "ملت همیشه در صحنه" صدا زدیم، از طرف دیگر، بعضی فیلم ها و كتاب ها را به خاطر بعضی "صحنه"هایشان، سانسور كردیم. ماهواره ها را به خاطر صحنه دار بودنشان جمع كردیم. خوب ملت قاطی می كند دیگر. خیال می كند برای این كه همیشه در صحنه باشد، باید كارهای صحنه دار بكند. بله... ما قبول داریم كه در این مورد كوتاهی كرده ایم و از ملت غیور و شریف ایران به خاطر این قصور معذرت می خواهیم و مسوولیتش را به گردن نازك تر از مویمان می گیریم.


پی نوشت: برایم خیلی جالب بود که بعضی ها قادر به تشخیص طنز بودن مطلب نشده اند. معلوم است مقامات واقعا مسوول، اخیرا افاضاتشان را طوری بیان می کنند که تشخیص شوخی و جدی از همدیگر مشکل شده است!

طبقه بندی: در هم برهم !،  درس زندگی، 
برچســـب ها: خشونت لطیف،  
نوشته شده در تاریــــخ پنجشنبه 13 مرداد 1390 توسط مقداد یحیی زاده
تمامی حقوق وبسایت "بچـــه بزرگـــــا"محفوظ بوده و استفاده از مطالب موجود با ذکر منبع بلامانع میباشد
فال حافظ
< /